Skarpetka Lemur Rolling Sox

Kolorowe skarpety szybko stały się jednymi z najbardziej charakterystycznych elementów garderoby wśród mężczyzn. Zakłada się je również do eleganckiego garnituru. Zaskakują szeroką gamą kolorów oraz wzorami. A coraz częściej dostrzegamy je również w strojach formalnych. Czy są one odpowiedzią na panującą modę, czy raczej kiczem?

Męska moda cechuje się zdecydowanie większą zachowawczością i często zamykana jest w twardych ramach. Co jakiś czas pojawiające się nowości, znacząco urozmaicają eleganckie stroje dżentelmenów. Kolorowy dodatek w postaci skarpetek to jeszcze nie wszystko. Cała tajemna sztuka tkwi w odpowiednim ich dobieraniu, tak aby dana stylizacja nie wyglądała śmiesznie i kiczowato, a modnie. Jedną z zasad jest to, że skarpety dobierane powinny być do spodni, tak aby ich kolor nie był taki sam. Druga zasada brzmi, iż skarpetki muszą być w tak samo ciemnym kolorze, jak noszone buty, przy jednoczesnym braku kontrastu do spodni. Trzecim i ostatnim rozwiązaniem jest rozważne dobieranie skarpet do innych części garderoby, takich jak koszule, poszetki, krawaty, czy marynarki. Najodważniejszym czynem zawsze pozostanie dodanie do stylizacji skarpetek w kontrastującym kolorze, takim, który stanie się najbardziej wyrazistym elementem całego ubioru.

Jednym z najistotniejszym aspektów jest długość skarpet. A co do tego istnieje pewna podstawowa zasada, która stosowana jest na co dzień. Skarpety powinny być na tyle długie, aby dzięki nim nie byłoby widać gołej łydki. Dotyczy to wszystkich długich spodni bez wyjątku, pomimo że odstępstwa od tej reguły istnieją, głównie i jedynie w sezonie letnim. To wtedy panowie stawiają najczęściej na sezonowe obuwie, takie jak espadryle, tenisówki czy różnego rodzaju mokasyny. Takie buty nie potrzebują skarpet lub nosi się je niewidocznie, czyli tak, aby nie wystawały poza buty.

Kolorowe skarpet z całą pewnością nie są banalnym dodatkiem, który obroni się jedynie przy doskonale dobranych innych elementach stylizacji. Ważnym jest to, żeby ich wzór, odzwierciedlał wyczucie stylu w sposób przystępny.

Fot. RollingSox / Skarpeteczki.pl

Share: