bawełna

Bawełna jest doskonałym materiałem – lekka i przewiewna, idealna do stosowania na co dzień, o każdej porze roku. Bawełniana bielizna jest doskonałym rozwiązaniem. Skarpetki z bawełny są kupowane bardzo często, ponieważ stopa w nich się nie poci tak bardzo, jak w skarpetach z materiałów sztucznych.

Na rynku skarpet z bawełny jest sporo, wybrać można w szerokiej gamie kolorów. Dostępne są skarpetki białe, beżowe, szare, czarne. Zróżnicowana kolorystyka skarpet to doskonałe rozwiązanie dla każdego klienta. Bawełna ma wiele zalet:

* jest niedroga i naturalna

* jest miękka, przyjemna w dotyku, bardzo przyjemnie są ją nosi

* przepuszcza powietrze

* łatwo się ją farbuje – stąd szeroka gama wyrobów z bawełny

* można ją sterylizować, czyli prać w temperaturze nawet 95 stopni Celsjusza

* jest hipoalergiczna, czyli nie wywołuje uczuleń. Jedyna możliwość uczulenia to pestycydy czy barwniki, które są na jej powierzchni. Sama bawełna bardzo rzadko uczula.

Rodzajów bawełny jest kilka: niedroga open end, ring spun o delikatnym połysku, czesana i półczesana. Jest to dobra tkanina, a skarpety z niej wykonane są miękkie, wygodne, nie sprzyjają poceniu się stóp, łatwe do prania. Po pewnym czasie bawełna odkształca się i traci swój efektowny wygląd, ale skarpet nie kupuje się na lata, lecz na kilka miesięcy, więc nie ma to większego znaczenia. Atutem skarpet z bawełny jest ich niedroga cena, co czyni je przystępnymi. Najlepsze są skarpety wykonane z bawełny w 100 procentach, bez żadnych domieszek.

Share: