Włókno bambusowe to naturalny materiał, który bardzo dobrze przepuszcza powietrze. Skarpetki bambusowe są przyjazne skórze, która się w nich o wiele mniej poci. Co istotne, skarpetki takie są przyjemne w dotyku i bardzo miękkie.

To znakomita alternatywa dla popularnych skarpetek bawełnianych. Skarpetki z włókna bambusowego są z reguły stosunkowo lekkie i cienkie. Sprawdzą się również w przypadku osób, które często uskarżają się z powodu nieprzyjemnych otarć na stopach.

Dobrej jakości skarpetki bambusowe nie uciskają kostek. W praktyce oznacza to, że mogą być one noszone także przez osoby z żylakami oraz chorych na cukrzycę. Włókno bambusowe cechuje się dużą wytrzymałością. Przy właściwym użytkowaniu można założyć, że skarpetki bambusowe posłużą na dłużej. Takie skarpety doskonale utrzymują ciepło, zatem nadają się także na zimne dni.

Nie tylko wygoda, ale także względy ekologiczne przemawiają za wyborem skarpetek bambusowych. Uprawa bambusa nie wymaga chemii, bambus rośnie stosunkowo szybko. Sama produkcja materiału z bambusa jest znacznie tańsza niż przetwarzanie bawełny. Co istotne, roślina ta jest odporna na działanie szkodników. Włókno bambusowe ma ponadto udowodnione działanie antybakteryjne.

Share: